Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Nisan 2014

Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

Sağlık sorunları nedeniyle rapor aldığınız kuruluş 3 iş günü üzerindeki raporlarınızı SGK müdürlüğüne elektronik ortamda gördermektedir. Size ait olan rapor SGK ‘ya ulaştığında kurum incelemesinden sonra onaylanır. Raporunuzu isterseniz kendinizde kuruma ulaştırabilirsiniz. Onaylanan raporlar genellikle 10-15 gün içerisinde Ziraat Bankasına sizin adınıza yatırılır. Ancak bu süre içerisinde isterseniz rapor parası sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bu sorgulama işlemi için iki yol vardır. Esgm bağlantısını kullanarak esgm ekranından sorgulama yapmak. Bir diğeri ise e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapmak. Her iki yol ile sorgulama yapıp rapor parası tutarınızın bankaya yatırılıp yatırılmadığını öğrenme imkanına sahipsiniz. Bu sayede sık sık bankaya gidip sormaıza gerek kalmaz.

Etiketler:

Yorumlar

 1. utku diyor ki:

  01.11.2013 ‘te 30 günlük raporum bitti esgk ‘da işgöremezlikte görülmüyor fakat sgk müdürlüğünde raporumun olduğu görüldü.işe başladıktan sonra 15 gün içinde yatacak denildi fakat yok, rapor parasını nezaman alabilirim ziraat bankasındada görülmüyor.teşekkürler.

 2. turgay delioğlu diyor ki:

  rapor parası ne zaman yatar aradan 24 gün gecti bana yardımcı olurmusunuz

  1. admin diyor ki:

   Turgay bey 24 gün geçtiyse SGK müdürlüğüne durumu bildiriniz.

Yorum Yaz

Genel Genel