Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Şubat 2016

Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

Sağlık sorunları nedeniyle rapor aldığınız kuruluş 3 iş günü üzerindeki raporlarınızı SGK müdürlüğüne elektronik ortamda gördermektedir. Size ait olan rapor SGK ‘ya ulaştığında kurum incelemesinden sonra onaylanır. Raporunuzu isterseniz kendinizde kuruma ulaştırabilirsiniz. Onaylanan raporlar genellikle 10-15 gün içerisinde Ziraat Bankasına sizin adınıza yatırılır. Ancak bu süre içerisinde isterseniz rapor parası sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bu sorgulama işlemi için iki yol vardır. Esgm bağlantısını kullanarak esgm ekranından sorgulama yapmak. Bir diğeri ise e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapmak. Her iki yol ile sorgulama yapıp rapor parası tutarınızın bankaya yatırılıp yatırılmadığını öğrenme imkanına sahipsiniz. Bu sayede sık sık bankaya gidip sormaıza gerek kalmaz.

Etiketler:

Yorumlar

 1. utku diyor ki:

  01.11.2013 ‘te 30 günlük raporum bitti esgk ‘da işgöremezlikte görülmüyor fakat sgk müdürlüğünde raporumun olduğu görüldü.işe başladıktan sonra 15 gün içinde yatacak denildi fakat yok, rapor parasını nezaman alabilirim ziraat bankasındada görülmüyor.teşekkürler.

 2. turgay delioğlu diyor ki:

  rapor parası ne zaman yatar aradan 24 gün gecti bana yardımcı olurmusunuz

  1. admin diyor ki:

   Turgay bey 24 gün geçtiyse SGK müdürlüğüne durumu bildiriniz.

 3. mehmet geyranlı diyor ki:

  25 mart 2014 tarihinde burun kemiği aldırdım. 15 nisan 2014 de iş başı aldım 20 günlük rapor param hala yatmadı bu gün 22 haziran lütfen ilgilenirmisiniz.

 4. fatma diyor ki:

  ben fatma ben 08 07 2014 de amaliyat oldum bir hafta rapur verdiler ben hala rapur barasını alamadım ve bugün ayın 09 10 2014 ilgilenirmisiniz şimdiden teşekürler.

Yorum Yaz

Genel