Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Nisan 2014

Rapor Parası Sorgulama

Rapor Parası Sorgulama

Rapor Parası Nedir ?

Sgk rapor parası, çalışanların sağlık sebeplerinden dolayı raporlu oldukları sürelerin maddi karşılıklarının Sgk tarafından karşılanmasıyla alınan para miktarıdır. Bu sayede raporlu olarak geçirdiğiniz dönemlerde gelir kaybının önlenmesi ve mağduriyetlerin olmaması amaçlanmıştır.

Rapor Parası Nasıl Hesaplanır ?

Rapor parası hesaplamasında kişinin istirahatlı olduğu gün sayısı kullanılır.Sgk alınan raporlardan 2 gün kesinti yapmaktadır.Bu sebepten dolayı rapor parası ödenen gün sayısı en az 3 gün olmalıdır.

Rapor Parası Çeşitleri

5510 sayılı kanun çerçevesinde yapılmış olan düzenlemeye göre, 3 çeşit geçici iş göremezlik ödeneği vardır.
Bunlar ;
1- Sigortalı olarak bir işyerinde çalışmakta olan kişi  işyerinde bir kaza geçirmiş ise veya işiyle alakalı olarak  meslek hastalığından ötürü rapor almış ise Sgk rapor parası alma hakkına sahiptir.
2- Hastalık veya herhangi bir rahatsızlığından dolayı rapor alınmış ise,  çalışanın rapor tarihinden önce 90 (doksan gün) ssk primi ödemiş olması şartı ile rapor parası alma hakkına sahiptir.
3- Kadın sigortalılar doğum yapması durumunda doğumdan önce 8 ve doğumdan sonra da 8 hafta  olmak üzere doğum parası, rapor parası alma hakkına sahiptir.Çoğul hamileliklerde süre,  doğumdan önce 10 hafta olmaktadır.Doğum yapan kadının rapor parası almasında da yine 90 günlük prim şartı aranmaktadır.

SGK Rapor Parası Nasıl Alınır ?

Sgk rapor parası alınan raporla alakalı belgelerin Sosyal Güvenlik Kurumuna ulaşmasından sonra kurum tarafından yapılan inceleme sonucunda sonuçlandırılır.Yapılan incelemeden sonra geçici iş göremezlik ödeneği ödemesini Sgk PTT şubelerine veya Ziraat Bankasına yatırır.

Rapor Parası İle İlgili Yapılan Aramalar:
rapor parası yattımı , rapor parası hesaplama , rapor parası nezaman yatar , rapor parası nasıl alınır , rapor parası almak için gerekli evraklar , rapor parası hesaplama 2012 , rapor parası nezaman ödenir , ziraat bankası rapor parası sorgulama , rapor parası sorgulama e devlet , rapor parası sorgulama sayfası

Rapor Parası Sorgulama İçin : Tıklayınız

Etiketler:

Yorumlar

 1. ömür altın diyor ki:

  Rapor param 15 gün geçti ancak hala yatmadı sebebi ne olabilir acaba

 2. tuğba başar diyor ki:

  26 haziran 30 haziran 2013 tarihleri arası raporluydum. rapor paramı ne zaman alabilirim ve para miktarım nedir . şimdiden teşekkür ederim.

 3. serdar kuscu diyor ki:

  05 hazıranda amelıyat oldum 07 hazıran 07temmuz arası raporluydum bankaya rapor parası 850 tl yatmıs odenecek para daha kac taksıte bolunecek gerısını ne zaman alabılırım tesekkurler

  1. admin diyor ki:

   Serdar bey ne kadar ödenmesi gerektiğini yazmamışsınız.

 4. fırat diyor ki:

  para zıraat bankasına gonderılmedı yazıyo bu ne anlama geliyo

  1. admin diyor ki:

   Fırat bey gönderildi mi , gönderilmedi mi?

   1. cumhur diyor ki:

    evet benimde aynı görünüyor ziraat bankasına gönderilmedi yazıyor….daha önceden aynı şekil de yazan arkadaşlar ögrenebilmişler mi acaba ne anlama geldigini

  2. mumin diyor ki:

   sistemin belli bir ödeme günü var oyüzen….

 5. Ali diyor ki:

  evrak işlem zamanı 25.07.2013 ödeme başlama 12.06.2013 ödeme bitiş 11.07.2013 ödeme tutarı 1054 tl ödeme durumu : ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMEDİ manuel sistem..

  Bu ne manaya geliyor anlayamadım . Ödeme ne zaman yapılır ? Tutar belli alacak ortada Ziraat bankasına gönderilmedi ne demekki ?

  Teşekürler.

  1. admin diyor ki:

   Ali bey Ziraat bankasını kontrol ediniz bazen sistem yanlış bilgilendirme yapabiliyor.

   1. Ali diyor ki:

    Teşekür ederim.

   2. Ali diyor ki:

    Tesşekür ederim. Kontrol edeceğim.

 6. harun diyor ki:

  Merhaba. Eşimin doğum parası sistemden baktığımda ziraat bankasına gönderilmedi yazıyordu daha sonra merkeze gönderildi yazdı.. şimdi de baktığımda ziraat bankasına gönderildi yazıyor. Ancak bugün malum arefe günü olduğu için bankalar kapalı.. Bayram sonu doğrudan gittiğimizde bu parayı alabilir miyiz ? paramız yatmış mı demek oluyor bu ? teşekkürler..

  1. admin diyor ki:

   Harun bey Ziraat bankasına yatırıldı diyorsa bayram sonrasında doğum parasını alabilirsiniz.

   1. harun diyor ki:

    Teşekkür ederim..Dediğiniz gibi bayram sonrası gittiğimde parayı sorunsuz aldık.. Sistem oldukça güzel işliyor.

    1. ilknur diyor ki:

     harun bey iyi günler benimde doğum param var şuan sistemde ziraat bankasına gönderilmedi yazıyor fakat 2 aydır bu şekilde sizin eşiniz ne zaman aldı parayı ne kadar beklemem gerekiyor bir fikrim olması açısından yardımcı olur musunuz? iyi günler

     1. TUĞBA diyor ki:

      ilknur hanım işveren elektronik ortamda onaylamalı günü bitince. bunu firmanın muhasebecisi yapar. onaylandıktan 10-15 gün sonra alabilirsiniz paranızı..

 7. Mehmet diyor ki:

  ben 15 haziran da trafik kazası geçirdim 45 gün raporluydum 45 günün sonunda 21 gün daha rapor aldım benim hala param yatmamış bana tahmini bir gün söylermisiniz ne zaman yatar şuan da tam 52 gün oldu =?????

  1. admin diyor ki:

   Mehmet bey eğer Ziraat bankasına yatırılmamışsa SGK ya giderek durumu bildiriniz.

 8. tamer diyor ki:

  Rapor parasi nasil hesaplaniyor aciklarsaniz cok sevinirim kolay gelsin

 9. rukiye diyor ki:

  doğum paramı almak için ziraat bankasına gittim ve sistemde görülmediği söylendi,fakat internetten baktığımda merkeze gönderildi yazıyor.açıklama yaparsanız sevinirim.

  1. harun diyor ki:

   Merkeze gönderildi yazdıktan bir süre sonra ziraat bankasına gönderildi yazacak işte o zaman paranızı alabilirsiniz.

 10. hikmetşahinkaya diyor ki:

  rapor param yattımı ne zaman yatar

 11. Fatma Göçemen diyor ki:

  Ayagım kırıldı 13.08.2013 tarihinden itibaren raporluyum raporum şimdilik 3 hafta paramı nasıl ve nezaman alablirim beni bilgilendirirseniz sevinirim! simdiden tesekkürler..

  1. admin diyor ki:

   Fatma hanım rapor paranızı rapor bitim süresinden sonra alabilirsiniz.

 12. nec diyor ki:

  merhabalar.10 temmuz 2013 te hastaneye yatışım 12 temmuzda çıkışım oldu.17 temmuz 2013 e kadar raporluydum. dün ziraat bankasına gittim gelmemiş dediler.nezaman rapor param yatar?

  1. admin diyor ki:

   Rapor paranız yatmamışsa kurumla görüşün.

 13. ayhan diyor ki:

  12.06.2013 tarihinde amaliyat oldum 29.07.2013 tarihinde raporum bitti 20 ğünü ğeçti alamadım nezaman alırım

 14. bahar diyor ki:

  Merhaba, 10 günü devlet hastanesinden, 10 günü sağlık ocağından olmak üzere toplamda 20 günlük raporum 22 ağustosta son buldu. İşyerim raporu onayladığını söyledi. Sgkyı aradığımda ise 10 gün sonra yatar diyerek bilgi vermiyor. Ben hastanenin raporumu sistem üzerinde sgkya gönderilip gönderilmediğini nasıl öğrenebilirim? Çünkü sağlık ocaklarının sistem üzerinden sgkya göndermediği konusunda bir duyum aldım sgkyı aradım ilk konuştuğum evet elden sgkya getireceksiniz dedi, daha sonra aradığımda hayır sağlık ocağı sgkya gönderiyor dedi. Yeterli bilgi alamadığım için yazmak istedim. Birkaç ay önce raporlu olduğumda raporum bittikten 3 gün sonra param ziraate yatmıştı. Sorgulama yaptığımda param yatmamış olarak görünmüyor. Tahmini olarak ne zaman yatar ? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

 15. Yurdaer Mutlu diyor ki:

  Selam, ardı ardına 4 adet raporum var. Zamanında kontrolede gittim. ilk raporun parasını aldım ancak hastane 2. raporu internet üzerinden gönderemedi. Evrak olarak bağlı bulunduğum SGK ya gönderdi. Bağlı bulunduğum SGK başka şehirde olduğundan telefonlada ulaşamıyorum. Nereye başvurmam gerekiyor? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

 16. kadir atmer diyor ki:

  1 HAFTA İSTİRATLİYDİM YAKLAŞIK 25 GÜN GEÇTİ SÜREKLİ KONTROL ETTİM SİTEDEN BUGUN ÇIKTI AMA ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMEDİ YAZIYOR ANLAYAMADIM SEBEBİ NE OLABİLİR

  1. admin diyor ki:

   Kadir bey PTT şubesini kontrol ettinizmi.

   1. kadir atmer diyor ki:

    hayır bakmadım ama sanırım böle sorun çıkıyor 1 2 arkadaş daha yazmış bunun anlamı nedir acaba

    aynen şöyle yazıyor

    19.08.2013 19.08.2013 25.08.2013 142.7 Ziraat Bankasına Gönderilmedi - Online Sistem

    ama dediginiz gibi ptt yide kontrol etmek gerek ama bu yazının anlamını yada neden böle yazdıgını biliyorsanız yazmanızı rica ederim

  2. crash diyor ki:

   Bakın şöyle bir durum var..Öncelikle sistem de şu şekilde gözüküyor..

   1- ziraat bankasına gönderilmedi
   2- Merkeze gönderildi
   3-ziraat bankasına gönderildi..

   Siz şuanda 1. aşamadasınız yaklaşık olarak 5-6 gün sonra 2 aşama sonrada 3. aşamaya geçeceksiniz. Yani paranızı almak için en az 10 gün beklemeniz lazım. Önümüz bayram olduğu için bayram sonrasına kalabilir..

   1. admin diyor ki:

    Sayın crash faydalı açıklamanız için teşekkürler.

    1. harun diyor ki:

     rica ederim..

     1. engin diyor ki:

      2. aşamdan kaç gün sonra para bankaya gönderiliyor

   2. kadir atmer diyor ki:

    teşekkürler

    1. harun diyor ki:

     rica ederim

 17. yüksel diyor ki:

  eşimin doğum raporunu teslim ettikten sonra internetten baktığımda yalnızca 95 tl gönderildi yazıyor.daha fazla olması gerkemiyor mu eşimsigortalı bu para çok düşük geldi ne yapmam gerekiyor

  1. admin diyor ki:

   Yüksel bey SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu anlatınız.

   1. engin diyor ki:

    yatan para süt parasıdır.rapor parası sonradan yatıyor

 18. ibrahim diyor ki:

  iyi günler..
  28/08/2007 yılında işe başladım.onun öncesinde askerdeydim.fakat işe başladıktan 70 gün sonra hasta oldum akciğreimde su toplanması vardı ve yatarak tedavi gördüm.3 ay raporluydum ama 90 gün prim yatması gerekiyormuş rapor parası almak için ve ben askerde olduğum için bunun olması imkansız rapor paramı alamadım ne yapmam gerekir bu konu hakkında bir bilginiz varmı?

 19. AHMET ESGİN diyor ki:

  ARKADAŞLAR 40 GÜN ÖNCESİNDEN RAPORLUYDUM. KURUMUM 4 EYLÜL’DE SGK’YA MAİL ATMIŞ YANİ SGK’DAKİ MEMUR BİR TUŞA BASIP MERKEZE GÖNDERECEK O KADAR. BUGÜN SABAH KONTROL ETTİM. BANKAYA GÖNDERİLMEDİ YAZIYORDU. SGK’YA GİTTİM SORGULATTIM. 10-15 GÜN İÇİNDE ZİRAAT BANKASI’NDAN ALIRSINIZ DEDİ. ORADAKİ MEMURA NEDEN BU KADAR SÜRE GEÇMİŞ DEDİĞİMDE BAZEN BÖYLE DURUMLAR OLABİLİYOR AMA YİNE DE ZİRAAT BANKASI’NA UĞRAYIN SORUN DEDİ. SORDUM, PARA YATMAMIŞTI. EVE GELDİM İNTERNETİ KONTROL ETTİM MERKEZE GÖNDERİLDİ YAZIYOR. ÇÜNKÜ BU PARA SGK’DAKİ MEMURLARIN RAPOR PARASI DEĞİL, O İNSANLARIN!!! İNSAFINA KALMIŞIZ DEMEKTİR BU DA. KUSURA BAKMAYIN AMA MAALESEF DEVLET DAİRELERİNDEKİ ÇALIŞMA ŞEKLİ BÖYLE. BUNU TECRÜBE OLARAK YAŞADIĞIM İÇİN YAZIYORUM. 1. BANKAYA GÖNDERİLMEDİ. 2. MERKEZE GÖNDERİLDİ. 3. BANKAYA GÖNDERİLDİ BU SIRALAMAYI TAKİP EDİYOR İŞLEM ANCAK YİNE DE SGK’YA GİDİP BENİM GİBİ İŞLEMİ KONTROL EDİN ARKADAŞLAR.

  1. oktay diyor ki:

   sgkyı arıyorum rapor parası için aramıştım diyorum hemen telefon suratıma kapatılıyor arka arkaya suratıma kapatılan telofonlar beni sinir etmeye yetti yaptıkları saygısızlık internetten baktığımda ziraat bankasına gönderilmedi diyor manuel sistem diyor bekliyoruz

  2. tayfun tufan diyor ki:

   ÇOK TEŞEKKÜRLER PAYLAŞTIĞINIZ BİLGİ İÇİN,BENİMDE ŞU AN AYNI ŞEKİLDE ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMEDİ YAZIYOR,RAPORUMU İSE SGK YA İŞLETMEK ÜZERE GİTMEDİM.ANLADIĞIM KADARIYLA RAPORU ALDIĞIM HASTANE YA DA İŞ YERİM SGK İLE ONLİNE OLARAK PAYLAŞMIŞ Kİ DOLAYISI İLE SORGULAMA YAPTIGIMDAN ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMEDİ YAZISINA ULASIYORUM.ŞU ANDA DİĞER AŞAMALARI BEKLEMEM GEREKİYOR ANLAŞILAN.

 20. oktay diyor ki:

  Evrak İşlem Zamanı Ödeme Başlama Tarihi Ödeme Bitiş Tarihi Vaka Türü Ödeme Tutarı Ödeme Durumu Bankaya Gönderilme Zamanı Ödeme Yapılan Program
  03.10.2013 15.06.2013 18.09.2013 Hastalık 2147.64 Ziraat Bankasına Gönderilmedi - Manuel Sistem param hala bankaya yatmamış neden olabilir 5 6 gündür hala gönderilmedi diyor raporum bitelide çok oldu 15 günde alırsınız dediler ama hala alamadım borçlarımda var beni azda olsa rahatlatacak olan bir miktar ama hala alamadım ve sgkyı arıyorum rapor parası için aramıştım diyorum hemen telefon suratıma kapatılıyor arka arkaya suratıma kapatılan telofonlar beni sinir etmeye yetti ayıp ayıp

 21. hatice diyor ki:

  ziraat bankasına gönderildi******manuel sistem yazıyor **bankada para görünmüyor sebebi ne olabilir

  1. admin diyor ki:

   Hatice hanım SGK müdürlüğüne başvurunuz.

 22. kadir diyor ki:

  Geçici İşgöremezlik Ödeme Bilgileri
  Evrak İşlem Zamanı Ödeme Başlama Tarihi Ödeme Bitiş Tarihi Vaka Türü Ödeme Tutarı Ödeme Durumu Bankaya Gönderilme Zamanı Ödeme Yapılan Program
  22.10.2013 22.10.2013 25.10.2013 166.32 Ziraat Bankasına Gönderilmedi - Online Sistem
  03.10.2013 03.10.2013 06.10.2013 166.32 Ziraat Bankasına Gönderilmedi - Online Sistem

  merhabalar 2 adet rapor param var rapor parasını sorguluyorum yukarıdaki gibi bilgi çıkıyor ne yapmalıyım. teşekkürler…

  1. admin diyor ki:

   Kadir bey eğer süre çok geçtiyse SGK ya başvurunuz.

   1. Mustafa diyor ki:

    Kadir Biraz beklemeniz lazım,

    bende 10 günlük izin kullanmıştım 13.09.2013 – 22.09.2013 arası henüz yeni yatmış…

    06.11.2013 aradaki zaman dilimi epey uzun , gelen haftalarda sizin için de yatacaktır.

 23. ayhan diyor ki:

  2 gün rapor aldım işyeri parayı vermek zorundamıdegilmi.

  1. admin diyor ki:

   Ayhan bey 2 gün rapor parası verilmiyor.

   1. ayhan diyor ki:

    teşekür ederim

 24. nurhayat diyor ki:

  merhaba doğum paramı henüz alamadım sistemden baktığımda merkeze gönderildi yazıyor sgk ise bana bugun en geç yarın için tarih vermişte ne zaman alabilirim

 25. volkan solmaz diyor ki:

  22.10.2013-14.11.2013 tarihleri arasında rapor aldım. vaka türü 659.55 ziraat bankasına gönderilmedi. online sistem yazıları mevcut.
  ne zaman ve ne kadar ücret alabilirim_? ayrıca şirket bu tarihler arasında benim asgarimi yatırırsa yine bu rapor ücretini alabilirmiyim_? teşekkürler…

 26. fatih diyor ki:

  Merhaba 25.09.13 le 14.10.13 tarihleri arasında raporluydum Raporun bitişi kurban Bayramının 1 gününe denk geliyor bayram tatillerini saymazsak rapor biteli tam 1 ay oldu ama hala rapor parası yatmadi bana yardimci olabilirsiniz Simdiden Teşekkürler

 27. mehmet elbir diyor ki:

  5 günlük rapor parası kaç para

 28. ibrahim diyor ki:

  2013temmuz ayindan itibaren 105 günlük raporum var ekim 23 te raporum bitti rapor bittikten sonra hem kendim hemde muhasebecim raporlari sgk illetti tam uc sefrr rapor verdim fakat hala rapor parasi yatmadi sorgulama yaptigimda odeme kaydi yok yaziyor nedeni nedir neden yatmaz bu para normalde besgun once almam gerekirdi fakat hala yatmadi sebebi nedir bilgisi olan varmi

 29. engin diyor ki:

  ben 21 günlük bir rapor almıştım vaka türü 1132,45 yazıyor ne anlama gelmekte

 30. yasin diyor ki:

  merhaba, benimde 5 aylık rapor param var, netten baktım rakam belli 5300 tl yazıyor ziraat bankası gönderilmedi yazıyor, bunu göruyosanız bu rakamın yatacagını biliniz. bu 1. aşama 2. aşama merkezi gonderildi, 3. aşamadı zirata gonderildi yazısı. bu yönde çok soru var. aydınlatmak istedim. yani ziraat bankası gönderilmedi yazıyorsa , paranız 10 gun içinde yatacak demektir. rahat olun.

 31. admin diyor ki:

  http://gib.gen.tr/gib-borc-sorgulama/35.html vergi borcu sorgulama işlemlerinize bu adresten ulaşabilirsiniz.

 32. leyla diyor ki:

  benim rapor paramı kimliğimle eşim veya bi yakınım alabilirmi mümkünmü acaba

 33. leyla diyor ki:

  rapor paramı kimliğimle eşim veya bi yakınım alabilirmi acaba mümkünmüdür

 34. gurbet diyor ki:

  Rapor parasi alacam ama zirat bankasina gonderilmedi diyor 1hafta sonra b
  aktim merkeze gonderildi diyor bidaha baktim ziraat bankasina gonderildi diyor bankaya gidiyorum yatmamis diyo yardimci olurmusunuz ne yapmaliyim

  1. admin diyor ki:

   Gurbet hanim bankayi kontrol ediniz

 35. isa diyor ki:

  ben ağustosta 1 ay raporluydum paramı hala alamadım

  1. admin diyor ki:

   Isa bey hala alamadiysaniz sgk mudurlugune gidiniz.

 36. cihan diyor ki:

  slm bı sorum olacaktı

 37. cihan diyor ki:

  ben bu ayın 5 .den 15 şine kadar raporluydum rapor parasına nerden bakabılırım bırde kacgun ıcerısınde alabılırım yardımcı olursanız sevınırım

  1. admin diyor ki:

   Yazimizin sonundan sorgulayabilirsiniz

 38. ayhan diyor ki:

  ben kasım 2013 te rapor aldım 5 gunluk işyerım 5 gunluk benden kesıntı yapmış ben bu kesıntıyı nerden alacagım ve bılgılerını nereden ögrenecegım yardımcı olursanız sevınırım

  1. admin diyor ki:

   Ayhan bey Asagida bulunan linkten sorgulama yapabilirsiniz

 39. gökhan diyor ki:

  ben bu rapor parasının taaa… yatmıyorbu para allah belanızı versin

 40. selahattin poyraz diyor ki:

  rapor parasını nezaman alcam

 41. selahattin poyraz diyor ki:

  6 sında amalyat oldum iş kazası geçirdim

 42. engin diyor ki:

  60 günlük rapor aldım ocagın 18 de bitiyo ozaman mı alırım bilgi lütfen

  1. engin diyor ki:

   ben raporu muhasebeciye verdim rapor parasını ne zaman alcam ya

  2. admin diyor ki:

   Engin bey rapor parasını raporunuzun süresi bitince alırsınız.

 43. dilek diyor ki:

  17 gün raporluydun ödemem nezaman yapılır

 44. crash diyor ki:

  Arkadaşlar bu konuyu bir kez daha yazma gereği hissettim..Çünkü o kadar çok kişi okumadan aynı şeyleri sormuş ki.. Lütfen biraz okuyalım..

  Rapor parası alacak olanların dikkatine ;

  1-İnternetten sorgulama yaptığınızda ” Ziraat bankasına Gönderilmedi” yazıyorsa bilin ki rapor paranız ödenmek üzere işleme alınmıştır.. 2-3 gün sonra yine kontrol edin..

  2-Sorgulama da eğer ” Merkeze Gönderildi” yazıyorsa bilin ki paranızı almanıza 3-4 gün kalmıştır.. Biraz daha sabredin ve 3-4 gün sonra tekrar kontrol edin.

  3-Yaptığınız sorgulama sonunda ekran da ” Ziraat bankasına Gönderildi” yazıyorsa 1 gün bekleyin ve ertesi gün herhangi bir ziraat bankasına gidip paranızı kimliğinizle birlikte çekin..

  Hepsi bu kadar..Paniğe gerek yok. Yeter ki yukarıda ki 1. adımı sorgulama da görmüş olun. Gerisi beklemek..

  1. melih diyor ki:

   BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER…

 45. seda diyor ki:

  23 eylulde dogum yaptim 29 aralikta raporum bitti rapor parasini sorgulama yaptigimda hicbirsey cikmiyor ziraat bankasina gonderilemedi merkeze gonderildi vs gibi bir bilgi yok param ne zaman yatar? Ya da yatmasi icin benim ya da calistigin sirketin eksik yaptigi birsey mi var?

  1. crash diyor ki:

   Bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. Raporunuz bittiğinde giderseniz işlemlerinize başlanıyor.Eksik evrakınız olabilir..

 46. enq diyor ki:

  CRASH verdiğin bilgiler için teşekkür ederim öncelikle..
  internetten sorgulama yaptım gecen hafta p.tesi ziraat bankasına gönderilmedi yazıyor bunun üzerine bankaya da gittim her hangibi ödeme yapılmamıstır diyor. banka görevlisi bundan sonra ödemeler 8 – 14 ü arasında yapılacaktır dedi ve bankaya gelmenıze gerek yok size ait banka hesabına paranız aktarılacaktır dedi ” illa Ziraat bankasında hesabınızın olmasına gerek yok akbank y.kredi vs her hangibi banka hesabı dedi.” galiba yeni bir yapılanmaya gidiyorlar.
  benim kafamı karıştıran nokta şura..
  bu kadar yavas mı ilerliyor ? 1 haftadır beklıyorum ziraat bankasına gönderilmedi diyor sorgulama.. senin yukarıda vermiş oldugun bilgilere dayanarak söylüyorum 1 haftadır beklemem normal mi ? ya da sistem güncellemesi yapmıyorlar mıı ?

  bu konuda bilgin varsa ve beni bilgilendirirsen çok sevinirim emeklerin için tekrar teşekkür ederim …

 47. ahmet diyor ki:

  Merhaba,
  11.12.2013 tarihinde ameliyat oldum 45 gün rapor aldım. 2 gün hastanede yattıktan sonra 45 gün 27 ocak 2014 tarihinde son buluyor. İş yerimdeki ik sorumlusu raporu ikiye bölebileceğimizi söylemişti ve o şekilde işlem yaptı. Geçen hafta internetten kontrol ettiğimde işlem zamanı, rapor başlangıç, rapor bitiş zamanı ve ücret yazıyordu. Şimdi kontrol ettiğimde herhangi bir bilgi yok “Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor.” yazıyor.
  İlk yazı çıktığında rapor başlangıç ve bitiş tarihinin aynı olduğu dikkatimi çekmişti. (11.12.2013) acaba bununla ilgili hatadan dolayı işlem iptal mi edildi yoksa ikiye bölme gibi bir olay yok mu? Parayı toplu bir şekilde rapor bitiminde mi alabileceğim?
  Bilgi verebilirseniz çok sevinirim saygılarımla…

 48. Gül diyor ki:

  Merhaba,

  25 kasım 7 Aralık 2013 tarihlerinde raporluydum.Fakat rapor paramı halen alamadım. Rapor parası sorgulamada ödeme kaydı yok diyor. Şirket manuel olarak rapor bitiminden 2 gün sonra raporumu bildirmiş. Rapor paramı ne zaman alırım ? Teşekkürler

 49. abdullah diyor ki:

  iyi günler 25 eylul 2013de 10 gün rapor aldım fakat halen rapor parası yatmadı bunun sebebi nedir acaba

 50. barbaros diyor ki:

  AHALİ! ”SGK sorgusunda ziraat bankasına gönderildi” uyarısını görmenize rağmen; 1 ocak 2014 tarihinde SGK-Ziraat bankası arası yapılan protokolle, ziraat bankası ödemeleri her ayın 8-14 tarihleri arasında yapıyor.günlerdir rapor paramı alabilmek için çırpınıyordum konuyu anlayabilmek için aramadığım makam kalmadı ve sonunda çözdüm sorunu. konuda uzman oldum, sizlerle paylaşıp mağduriyetleri önlemek istedim. olan işlemleri en başından anlatayım;
  1-AŞAMA: raporlar online sistemde sgk ya ulaşır, (SGKya ulaşan raporu işverenin onaylaması gerekir- 1. aşamadaki gecikme sebeplerinden birisi işverenin onay vermemesidir. yine 1. aşamadaki gecikme sebeplerinden biri de; eksik evrak olmasıdır [puantaj tablosu, shift tablosu vb.] raporun bitiminden sonra 10 gün geçti ve sorguda göremiyorsanız sgk ya başvurup sorunu öğrenin)
  2- AŞAMA: 1.aşama sorunsuz geçti ise; sorgulamada ”ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMEDİ” uyarısını görüyorsunuz. rapor paranız hesaplanıyor,4-5 gün içerisinde ”MERKEZE GÖNDERİLDİ” uyarısını göreceksiniz, rapor bedeli merkezine onayına sunulmuştur.3-4gün bekleyiniz.
  3-AŞAMA: merkezinde onayı ile sorgulamada ”ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLDİ” uyarısını göreceksiniz. bankaya gönderilme tarihine bakınız ve 1-2 gün bekleyiniz çünkü bankanın yasal olarak parayı 2 gün bekletme hakkı var. gerekli süre bekledikten sonra herhangi bir ziraat bankası şubesine gidip kimliğiniz ile paranızı çekebilirsiniz tabi o gün ayın 8.9.10.11.12.13 veya 14 ‘ü ise :) değilse gişelerden kesinlikle işlem yapamaz-paranızın yatıp yatmadığınız dahi sorgulatamazsınız çünkü sorgulama-ödeme sistemleri kapalı oluyor, gişe memurlarının durumdan haberi yok onlar size yardım edemez. YAPMANIZ GEREKEN: ZİRAAT BANKASINDAN HESAP AÇTIRINIZ, HIZLI KART TALEBİNDE BULUNUN YAKLAŞIK 25 DK. İÇİNDE HESABI AÇACAK VE SİZE BANKAMATİK KARTI VERECEKLER, İŞTE O KART PARANIZA ULAŞMANIN ANAHTARI. BANKAMATİĞE KARTINIZ SOKUN ÖDEMELER SEKMESİNDEN MERKEZİ ÖDEMELERİ- ORADAN SGK MERKEZİ ÖDEMELER SEKMESİNE GİRİN TC.NO İLE ARAMA YAPIN, ADINIZA YAPILAN ÖDEME TUTARINI ORADA GÖRECEK VE HESABINIZA AKTARIN. ŞİMDİ PARAYI ÇEKEBİLİRSİNİZ.

  1. murat diyor ki:

   tebrik ediyorum barbaros bey. gercekten tam bir turk yaklasimiyla isin cozumune yonelik yolu bulmussunuz. bende buhin gittim hesap actirip karti aldim ancak atmye takinca isleminiz gerceklestiremiyor yazdi
   sistemde rapor rapor 21.01.2014 de ziraar bankasina gonderildi yaziyordu acaba bankanin 2 gun icerde tutma mevzusuna mi takildi???

   1. barbaros diyor ki:

    murat : işlemleri doğru uyguladıysanız şuan paranızı çekmiş olduğunuz için bu foruma bir daha bakma gereği duymayacaksınız. :D

    1. mustafa diyor ki:

     mustafa 06–09/01/2014 tarihinde 3 günlük,
     09–19/01/2014 tarihinde 10 günlük,
     20–30/01/2014 tarihinde 10 günlük,
     31 ocak 9 Şubat 2014 tarihinde 10 günlük,

     Toplam 33 günlük iş göremezlik raporum bulunmakta,
     SGK alo 170 ile görüşmelerimde sadece 9–19/01/2014 tarihi arasında olan raporum onaylandığını,
     sorun olarak çalıştığınız kurumun onaylamama ihtimali olduğunu söylediler.
     Ancak çalıştığım kurumda iş göremezlik ödeneğinin yukarıda ki bilgiler ile tuttuğunu onayladıklarını sistemde gördüm.
     Bu problemin neden kaynaklandığını bilmiyorum mağdur durumdayız bu para ne zaman yatar….
     barbaros beyy.

  2. mustafa AKINCI diyor ki:

   barbaros saol açıklama için.
   size sorum olacak .2.5 aydır istirahatliyim.ödemelerimi eksiksiz aldım.dr.iş başı verdi .ama işbaşı yapamadım.işbaşı verdiği tarihte tekrar istirahat aldım .şimdi sgk istirahat parası alamıyorum sorun var diyor.sorunu çözemedim . geriye dönük 1 yıl içinde sgk prim tam yattı.sadece geriye dönük 2.5 ay prim gözükmüyor.ondan önce primlerim eksiksiz var.cevabınızı bekliyorum.bu konularda bilgileriniz var sanırım.

   1. barbaros diyor ki:

    üzgünüm konu hakkında net bilgim yok,ama; sgk rapor parasını hesaplar iken: son 3 ayda yatan sgk prim tutarı üzerinden hesaplar.

  3. aysun mucur diyor ki:

   sevgili arkadaşım inan bu sayfaya sırf sana teşekkür etmek için girdim yönlendirmen sayesinde paramı atmden kolayca hesabıma aktardım yoksa ayın 8 ini bekliycektim yardımın ve bilgi paylaşımın için çok teşekkür ederim

 51. MEHMET diyor ki:

  Mrb babam geçen sene rahatsızlığı nedeniyle raporluydu.Daha yeni az önce sistemden baktım.
  Ödeme başlama tarihi:05.01.2013
  Ödeme bitiş tarihi:12.01.2013
  tarihleri ve ödeme durumu:emanete alındı yazıyor.
  Babam sigorta kurumuna giderek ücretin bankaya havale olmasını talep edebilir mi yoksa ücretin alınma zamanı geçmiş mi bilgilendirirseniz sevinirim İyi Çalışmalar… NESLİHAN

  1. tuğba diyor ki:

   bende de aynı durum söz konusu. emanete alındı yazıyor. öğrenebildiniz mi. alınıyormuymuş. yazarsanız sevinirim

 52. ogun diyor ki:

  Arkadaslar yeni duzenlemede rapor paralari ayin ( 8 ile 14 ) arasi ziraat bankasindan alabilirsiniz diger günler de yattigi gorunmuyor be yazdgm tarihler arasinda gidin.

  1. barbaros diyor ki:

   ogun banka çalışanları da aynı şeyi söylemişlerdi ama 20sinde çektim paramı :) , ziraat bankasında mı çalışıyorsun?

 53. burak diyor ki:

  mrhb 03.11.2010 tarihinde yatan parayı çekmeyi unuttuk şimdi parayı almamız mümkünmü… teşekkürler

 54. mustafa diyor ki:

  günlük 70 tl alıyorum aylık bürüt 2100 tl benim 10 günlük rapora nekadar alırım günlük ücrettenmi yatıyor kesinti oluyormu ben maaşımı 14 dünden 14 alıyorum raporum 15 ve 25 arası 10 gün rapor sgk ya hemenmi bildiriliyor yoksa ayın 14 dü bekleniyormu 14den soonra bildirim yapıldıysa kaç günde alırım iş göremezlik sorgulamada paranın yatıp yatnmadığı görünüyormu ne yaplıyım nasıl nereden öğrenebilirim yatıp yatmadığı

 55. yasin cakmak diyor ki:

  Ben daha once sigortali calisyordum 650gun prim yatmisti ancak isten ciktim ve 3 gun sonra baska bir sigortali yere basladum aradan dokuz gun gectikten sonra trafik kazasi yaptim ve 45 gun rapor aldim bana rapor parasi yatar mi

 56. efe diyor ki:

  17 ekımde dogum yaptım 16 ocak ıse baslama tarııhım dogum param henuz yatmamıs ınternetten kontrol edıyorum odeme kaydı yok dıyor neden yatmadı acaba yada nezaman yatar

 57. sezer diyor ki:

  arkadaşlar 02\12\2013 de trafik kazası geçirdim.03\12\2013 de başlayan 45 gün rapor aldım.171\2014 de doktorum 2. bi rapor yazdı.(30 gün daha) bu raporum da 152\2014 de bitiyo (cumartesi günü yani) pazar günü tekrar kontrole gitmem gerekiyo 3. bi rapor ya da işbaşı raporu almak için.fakat o gün hastahane kapalı bir gün sonra yani pazartesi günü gitsem araya kopukluk girerse rapor paramı alamayabilirmişim sgk da ki memur öyle söyledi.raporum bitmeden gitsem konrole bu sefer de yeni bir rapor yazamıyor doktor.bu konuda bilgi verirseniz sevirim

  1. admin diyor ki:

   Sezer bey yanlış bilgilendirmiş olabilirler aldığınız raporların parasını alabilirsiniz.Rapor parası hakkınız kaybolmaz.

 58. sezer diyor ki:

  yok hayır şunu diyorum işbaşı(çalışır) raporunu aldıktan sonra alabileceğim rapor parasını.sgk da ki memurun dediği bu o tamam.benim şu an ki raporum un kontrol tarihi pazar gününe denk geliyo e o gün tatil rapor bitmeden de bana işbaşı raporunu ya da 3. bi raporu yazamıyorlar sistem kabul etmiyormuş pazartesi günü gitsem doktaora birşey olur mu o aradaki 1 gün farkeder mi başka da yapabiliceğim birşey va mı ?

 59. ekrem diyor ki:

  ayın 17 sinde kaza geçirdim.2gün acil rapor verdi sonra kontrolde 10 gün rapor verildi.10 günden sonra tekrar 10 gün verildi..toplam 22 gün rapor alınmış oldu.ama şuan sorgulamada ödeme başlangıç 20.12.2013 , ödeme bitiş 29.12.2013 görünüyor..ödenecek tutarda hesaplanandan düşük. ben bu işi anlamadım…

 60. mehmet diyor ki:

  ben 1977 de iskenderun demir çelik fabırıkasında 6 ay çalıştım bana sıgorta kartımı kaybettim numaramı bilmiyorum iskenderun sigorta kurumuna mektup attım nufus cuzdanımın fotokobisini beraberinbde göndermiştim benim sıgorta numaram bir türlü cıkmıyo ne yapacam bana yardımcı olbilirmisiniz teşkürler

 61. erkan diyor ki:

  işgöremezlik param ziraatbankasında görünüyordu fakat ben fırsat bulup alamadım şimdi sisitemde param emanete alınmış olarak gözüküyor bu parayı nasıl alabılırım.

 62. PAKİZE diyor ki:

  ameliyat durumunda rapor parası normal rapor dan farlı oluyormu ücret olarak yoksa aynımı
  yani nasıl hesaplanıyor

 63. rıdvan diyor ki:

  14 ocakta 10 gün rapor verdiler ama ben raporu kaybettim daha yeni buldum süresi geçmişmidir teşekkürler şimdiden

 64. ibrahim şenel diyor ki:

  merhabalar iş yerine girdikten 20 gün sonra iş kazası geçirdim ve üst üste 4 defa iş görmezlik raporu aldım daha önce çalışmadığım için son 3 ayda 20 günlük pirim yatırılmış görünüyor ben bu durumda iş görmezlik parası alamayacakmıyım bilgi verebilirmisiniz

 65. sernas diyor ki:

  Merhaba ziraat bankasina param yatmis yalniz odenemedi yaziyor parami gidip cekemeyecek miyim biraz gec farkettim ben bir ayı gecmis icerde. Gitsem parami alabilir miyim sizce? Teşekkürler.

 66. bahtiyar diyor ki:

  iş göremezlik (eşimin doğum parası)sistemde bedeli dahi yazmakta ancak ödenemedi diye yazmakta.. sgk ödemeyi 8-14 arası ödeme yaptıgı söylenmekte. kurum parayı gerı almıs veya aksılık çıkmış olabilir mi? rapor paralarının sistemde kalması gerekmıyormu… sonucta para bana yattı arkadas ıstedıgım zaman cekebılmelıyım…

 67. dogan yildiz diyor ki:

  06.01.2014 biten rapor param hala yamamis neden acaba

 68. Ender diyor ki:

  Merhaba sayın adminim

  Geçici İşgöremezlik Ödeme Bilgileri

  Evrak Ödeme Ödeme Vaka Ödeme Ödeme Bankaya Ödeme
  İşlem Zamanı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Türü Tutarı Durumu Gön.Zmn Yapılan Program

  24.01.2014 10.10.2013 11.10.2013 Hastalık …$… Ödenemedi – Manuel Sistem

  Ne Anlama Geliyor Acaba Paramı Alamazmıyım Bilgilendirirseniz Sevinirim Şimdiden Teşekkürler

 69. tugay aldemir diyor ki:

  Sistemde 4 gündür merkeze gönderildi yazıyor nasıl bir sistemdir bu hâlâ onaylanmadı

 70. büşra diyor ki:

  arkadaşlar türkiye gov trden öğrenebilirsiniz yada iş görmezlik ödemesi yazınız kimlik bilgilerini yazınız sonra iş görmezlik ödemesini tıklayın yattıgını yatmadığını bankadamı merkezde mi görebilirsiniz ayrıca ben daha çekemedim paramı kartım var direk çekebilirim demi

 71. ugur kazanc diyor ki:

  Esim 13 ocakta dogum yapti. Sisteme baktigimda 103 lira odeme durumu odenemedi diyor bunun sebebi nedir ne yapmamiz gerekir yardimci olursaniz sewinirim.

 72. Ender diyor ki:

  Cevap Verecekmisiniz Yoksa Başka Bir Yerde mi Arayalım Sorumuzun Cevabını

 73. sedat diyor ki:

  Ben talihsiz bir kaza gecirdim hastaneden 12 ocak 2014 rap0r aldim bitis tarihi 24 mart 2014 nekDar rapor parasi alabilirim

 74. mazlum diyor ki:

  selam benim rapor paramı baktım internetten merkeze gönderildi yazıyor bankadan nezaman çekebilirim yorumlarınızı bekliyorum

 75. ayşe diyor ki:

  05.12.2013 evrak işleme zamanı Ödeme Bitiş Tarihi 14.12.2013 ben almayı unutmusum parayı herhangı bır hak talep edebılırmıyım

  1. admin diyor ki:

   Ayşe hanım SGK ya başvurunuz.

 76. osman diyor ki:

  abi öncelikle kolay gelsin 1 aylık rapor param ziraat bankasına yatmış ama çekemiyorum sisteme ne zaman geçer acil lütfen

  1. admin diyor ki:

   Osman bey paranız hesabınıza yatmışsa çekmeniz gerekir.

 77. erdal diyor ki:

  ıyı calısmalar ben 60 gundur raporluydum ve sıstemde paranın yatmıs oldugunu gosterıyor emanette dıye bankada yatmamıs gozukuyor sebebı neden ola bılır rıca etsem

 78. erdi diyor ki:

  benım rapor param var ınternetten bakıorum 115 lıra gorunuor ama bankada 35 lıra cıkıor bu neden acabaa

 79. hasan çelenk diyor ki:

  ben iş kazası geçirmiştim ve israhıtım bitti ssk rapor parası sorguladığımda ziraat bankasına onlıne işlem 3 gün önce gönderildiğini ve ben bu ücreti alamıyorum nedeni hesapta para yok ama rapor sorgulamasında ssk ziraat bank onlıne sistemle üç gün önce göndermiş.ne yapmam lazım
  yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin diyor ki:

   Hasan bey rapor parası hesabınıza geçecektir.

 80. ugur diyor ki:

  hızlı kart almak için ziraat bankasına gittim veznedeki memur hesap açtırmam için 100 tl yatırmam gerektiğini söyledi ve yıllık 800 tl nin altında sağlık ödemesi olursa karttan yıllık aydat kesileceğini söylediler bende almadım doğrumu bu

 81. mesut diyor ki:

  merhaba ben mesut ben ust uste 3 rapor aldim ilk raporda 2 ikinciraporda1 ucuncuncu rapordada10gun aldim isten kovurulmuyum

 82. canan gündüz diyor ki:

  emanete alınan paranın akibeti ne oluyor kimden öğrenicem ben

 83. deniz diyor ki:

  Emanete alındı ne anlama geliyor acaba?

 84. mehmet diyor ki:

  yaklaşık bir ay içinde 4 defa iş göremezlik raporu aldım. ve bu raporları iş yerimdeki muhasebe bölümüne verdim. şimdi, muhasebeci. hastane senin raporlarını sisteme girmemiş diyor, şimdi benim ne yapmamlazım. hastanenin idari kısmına gidersem işimi hallede bilirmiyim

  1. admin diyor ki:

   Mehmet bey hastanenein bildirimde bulunması gerekmektedir.Eğer bildirim yapmamışsa hastaneyle görüşünüz.

 85. mehmet diyor ki:

  aldıgım işgöremez raporlarını iş yerine verdim. muhasebeci hastane senin raporları sisteme (medula ) girmemiş diyor. sağlık ocagına başvurdum. sağlik ocağı biz elektronik sistem kullanmıyoruz, şifremiz falan yok diyor.iş yeriniz manuel olarak yapacak diyor. yapmazsa sgk ya başvurdiyor.işyerimdeki muhasebeciyle görüşüyorum, öyle şey olmaz, bu şekilde bir işlem yapılamaz , bölle kalırsa rapor parası alamassın diyor. şimdi benim iş yerine verdiğim raporları alıp,sgk müdürlüğüne baş vurmammı gerekiyor..

 86. emre diyor ki:

  ozel bır sektorde sıgortalı olarak çalısıyorum kuçuk bır amelıyat geçırdım amelıyattan once 2 ay gıbı sıgortam durdu 20 gun raporum var ama raporum iş kazası deıl para alırmıyım ?

  1. admin diyor ki:

   Emre bey raporunuz siz sigortalı olduğunuz zamandamı gerçekleşti.

   1. emre diyor ki:

    evet amelıyat oldugumda sıgortam vardı ama raporu verelı 15 gunu geçtı işgormezlık odemede ise odeme kaydı yok yazıyo ne yapmam lazım

    1. emre diyor ki:

     20 gun raporum oldugu için o ayda sıgortam 10 gun yatmış

 87. ahmet diyor ki:

  merhaba dun sisteme baktigimda ziraat bankasina gonderildi diyor bugun bankaya gittim ama yatmamis diyorlar nezaman bankanin hesabina gecer

 88. melek diyor ki:

  Merhaba ben melek ben kaza sonucu sol tarafı hala çalışmayan bir engelli oldum şu an iş görmezlik parası alıyordum kızım evlendi oğlum okuyor ve bir dolu borcum var bize verilen üç beş herneyse bu parayı bile çok görüyorlar acaba kendileri olsa ne yaparlar acaba iki aydır yine alamadım herseferinde yazımı yazmam gerekiyor ben sizden sadaka dilenmiyorum bana devletin veremediği parayı sorguluyorum eğer yine alamazsam başkanlığa bir dilekçe ile başvuracağım bana yardımcı olursanız sevinirim SAYGILARIMLA …

 89. melek diyor ki:

  LÜTFEN ARKADAŞLAR ACİL OLARAK CEVAP BEKLİYORUM

 90. Mesut diyor ki:

  hocam iyi günler benim sgk üzerinden ziraat bankasına gönderildi yazıyor online sistem fakat ziraate gittim görünmüyor ödeme dediler yardımcı olurmusunuz. ?

  1. admin diyor ki:

   Mesut bey 1-2 gün sonra tekrar Ziraat bankasına sorunuz.Eğer gelmemişse SGK ile iletişime geçiniz.

   1. çağlar diyor ki:

    mesut bey hep öle oluyo zaten sistem bu şekilde işliyor önce yatıcak miktar yazıyor karşısında ziraat bankasına gönderilmedi yazıyor bikaç gün içinde gönderildi yazıyor sonra bankaya gidip çekebilirsiniz.yanlız artık 8 ile 16 arası veriyomuş banka parayı diye duydum admin doğrumudur ?

 91. abdullah diyor ki:

  Mrb ben ssk prim parasi sigortadan ne kadar para kesiliyor bunu nasil yaparim yardimlarinizi bekliyorum

  1. admin diyor ki:

   Abdullah bey ne için kesilen primden bahsediyorsunuz.

 92. yukselll diyor ki:

  15 subat 2014 te siGortam yatmaya basladi 25 martta apandisit ameliyati oldum ve 1 ay raporum var sigortadan para alabilirmiyim alirsam kac tl alirim

 93. yukselll diyor ki:

  Toplam prim gunumde su anda 877 gun

 94. ufuk diyor ki:

  rapor param sgk is göremezlikten sorguladıgım zaman bankaya gönderilmedi yaziyor bunun hakkında bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi simdiden tskler

 95. yukselll diyor ki:

  ?????

 96. çağlar diyor ki:

  ropor paraları artık ayın 8 ile 16′sı arası ödeniyomuş doğrumu cvplarsanız tşkrl.

  1. admin diyor ki:

   Çağlar bey öyle resmi bir duyuru yok.

   1. çağlar diyor ki:

    sgk nın e hizmetler sayfasından rapor parası sorgulamaya giremiyorum her gün deniyorum ama olmuyo e devletden de bakamıyorum nerden bakabilirim bi bilginiz varmı tşk.

 97. elvan diyor ki:

  kemik kanseri ve kemik nakli olan bir hastayım 11-19-2012 tarihinden 5-4-2014 tarihine kadar raporluyum hâlâ raporum devam ediyor. herdefasında 45 günlük rapor alıyorum fakat aldığım para sgk den 660 bazende 800- 900 oluyor.neden bu kadar az ödeme yapılıyor. maaşım 900 tl. ve 1355 iş gücüm var. bu 1 buçuk yıldır raporlu olduğum dönemi toplu yatırma şansım varmı en azından 1800 iş gücünü doldurabilmem ve malülen emekli olabilmem için. Teşekkürler

 98. sebahattinokyay diyor ki:

  ziraat bankasına yattımı rapor parası

 99. umut diyor ki:

  arkadaşlar bağlı bulunduğunuz sgk göre rapor paraları ya ptt yada ziraat bankasına yatıyo egsm ‘den şifresi sorulama yaptığımda para görünüyor ama bankaya yatmadı yazıyo e devlet sorguladığımda da aynı para ptt ye aktarıldı yazıyo.Sanırım ilk önce ptt ye yatıyo para eğer para zamanında ordan çekilmesse ziraat bankasına yönleniyor.

 100. sibel diyor ki:

  merhabalar
  29/11/2014 te doğum yaptım raporum 29/03/2014 te bitti iş başı yaptım ancak doğum param yatmadı sgk ya başvurdum sisteme giriş yapılmamış dendi tekrar doğum yaptığım hastahane yönlendirildim ki doğruymuş raporum sisteme girilmemiş 02/04/2014 tarihinde tekrar onayladılar acaba doğum paramı ne zaman alabilir

 101. ilknur diyor ki:

  iyi günler dogum paramı 2 aydır sistemde ziraat bankasına gönderilmedi olarak görüyorum. bu tür işlemler ortalama olarak ne kadar süre alıyor yardımcı olursanız sevinirim.

 102. ismail diyor ki:

  31 aralık 2013 te rapor aldım bilgisini sgk ya işyerim verdi hastaneden verildi ama ben hala paramı alamadım bunun için ne yapmalıyım

 103. Halil diyor ki:

  Benim rapor paramı kimliğimle ailemden herhangi bi yakınım alabilir mi?

 104. şenol diyor ki:

  YA ARKADAŞ BEN RAPOR PARASI ALMADIM AMA ÖDENDİ DİYE YAZMIŞLAR SİSTEME 170 i ARIYORSUN O BAŞKA YERE YÖNLENDİRİYOR SGK BÖLGEYİ ARIYORSUN BEN ANLAMAM DİYOR KİM ÇEKTİ BENİM PARAMI O ZAMAN
  RAPOR BAŞLANGIÇ 24.06.2011 BİTİŞ 24.07.2011 PARANIN YATTIĞI TARİH 10.11.2011 YIL 2014 BEN ADIMA PARA YATTIĞINI YENİ ÖĞRENİYORUM AMA PARAYI KİM ALDI NEREYE GİTTİ TAM BİR MUAMMU DERDİMİZİ KİME DİYECEĞİZ ARKADAŞ…..

 105. emre diyor ki:

  Ben tırafik kaza geçirdim arabayla 3 ay oldu hala 21 gün rapor paramı alamadm niye yatmadı nasl örene cem

Yorum Yaz

Genel Genel