Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Şubat 2016

SGK Rapor Girişi Sorgulama

SGK Rapor Girişi Sorgulama

SGK Rapor Girişi Sorgulama

SGK rapor girişi işlemleri artık internet üzerinden yapılamaktadır. SSK 4A statüsünde yer alan kişilerin sağlık sunucuları tarafından kendilerine verilen istirahat raporlarını Sosyal Güzvenlik Kurumuna bildirmeleri gerekmektedir.Ancak uygulamada yapılan düzenleme gereğince sigortalı kişi hastaneden rapor aldığında kendisine istirahat raporu veren kurum rapor girişi işleminide elektronik ortam sayesinde SGK’ya bildirmiş oluyor.Bu sayede sigortalı kişinin kendisinin herhangi bir rapor bildiriminde bulunması gerekmemektedir.

Ancak çalışılmadığına dair bildirim girişi hala işveren tarafından yapılmaktadır.Raporlu kişi istirahat döneminde çalışmışmı, prim ödemelerinin devam edip etmediği gibi konular işveren tarafından sisteme aktarılmaktadır.

SGK Rapor Girişi İle İlgili Yapılan Aramalar:
sgk rapor girişi sorgulama , sgk rapor girişi nasıl yapılır , sgk rapor girişi süresi , işkur , sgk e bildirge , sgk rapor girişi forum , e beyanname , sgk rapor girişi cezası ,rapor parası sorgulama , rapor girişi nasıl yapılır , rapor giriş süresi , yeni sgk rapor girişi , sgk rapor girişi muhasebe , rapor girişi süresirapor girişi cezası

SGK Rapor Girişi Sorgulama İçin :Tıklayınız

Etiketler:

Yorumlar

 1. samet karaoğlu diyor ki:

  3 gün istrahat ödemesi oluyormu

  1. admin diyor ki:

   Samet bey ilk 2 gün için ücret ödenmez.

 2. imran diyor ki:

  sgk raporum onaylanmadıgı için para yatmamış. raporu sisteme işyeri mi girecek yosa hastaneyı mı aramam geekiyor acaba? yardmcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Sayın İmran rapor sisteme otomatik olarak eklenir.Süre uzadıysa SGK ya başvurunuz.

 3. Serkan Özensel diyor ki:

  Ağabey’im trafik kazası geçirdi ve sgk’dan baktığmda ödeme kaydı yok diyor.Oysa ki iş yeri raporunu sistemden bildirmişti.Ne yapmamız gerekir?

 4. hüseyin dedekci diyor ki:

  temmuz ve eylul aylarına aıt raporlarım var.raporlarımı işyerıne teslım ettım fakat sgk odeme yapamıyor raporlarımın kontrolde goruldugunu soyluyor oysa ben kontrollerıme gıttım.odeme yapılması ıcın ne yapmam lazım.

 5. nazım aytekin diyor ki:

  bir hastama 30 gün iş göremezlik raporu verildi 3 tane hekim onayladı raporu.3 hekim yeterlimi?
  bizi arayan kamu işvereni görevlisi yazılı evrak istedi biz de yeni sistemde böyle belge olmadığını e-rapor ile raporun sistem üzerinden gönderildiğini anlattım.benim bir sorumluluğum kaldımı?
  yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. admin diyor ki:

   Nazim bey Aynen dediginiz gibi siz gerekenleri yapmissiniz

   1. nazım diyor ki:

    tşk ederim :)

 6. nursah diyor ki:

  sgk’dan baktığmda ödeme kaydı yok diyor.Oysa ki iş yeri raporunu sistemden bildirmişti.Ne yapmamız gerekir?

 7. nursah diyor ki:

  10 gunluk raporum var. sirket onayladigi halde Sgkdan bakildiginda odeme kaydi yok diyor. ne yapmam gerek ?

Yorum Yaz

Genel